OREGANO, ROZMARĪNA, INGVERA, KURKUMAS, BAZILIKA EĻĻAS – IZVILKUMI (MACERĀTI)

Iegādāties eļļu izvilkumus var mūsu interneta veikalā

Augu izvilkums eļļā, saukts arī par macerātu, ir produkts, kuru iegūst ievietojot eļļā augu daļas: augļus, sēklas, lapas, ziedus, saknes. Eļļa lēnām iedarbojas uz augu daļām, asimilējot sevī šķīstošās sastāvdaļas. Rezultātā iegūtā eļļa satur augos esošās ēteriskās eļļas un citus elementus, kas atdalījušies procesā. Iegūtajai eļļai piemīt attiecīgā auga smarža un garša, un citas šī auga īpašības. Pēc tam eļļa tik filtrēta, lai iegūtu dzidru un aromātisku gala produktu.

Augu izvilkumi eļļā ir izmantojami gan kulinārijā, gan ādas kopšanā, gan arī kā organismu stiprinoši palīglīdzekļi. Eļļu izvilkumi satur attiecīgo augu ēteriskās eļļas, bet tās ir nelielā daudzumā, tāpēc tie ir piemēroti ārīgai un iekšķīgai lietošanai bez papildus atšķaidīšanas.

BIO Rozmarīna eļļa – izvilkums

Rozmarīna eļļai ir izteikta rozmarīna garša un aromāts, tāpēc tā noteikti patiks visiem rozmarīna cienītājiem. Kulinārijā ar šo eļļu var aizstāt svaigu vai kaltētu rozmarīnu, jo eļļa piešķirs izteiksmīgu garšu un aromātu jebkuram ēdienam – jēra, vistas, tītara gaļai, dārzeņiem, kartupeļiem, mērcēm, salātiem u.c. To ieteicams lietot jau pie gataviem produktiem, jo ilgstoša karstuma ietekmē rozmarīna aromāts mazinās.

Rozmarīna eļļa satur ēteriskās eļļas - kamparu, pinēnu, cineolu, limonēnu, linalolu. Šīm ēteriskajām eļļām piemīt plašs labvēlīgu īpašību spektrs: pretiekaisuma, atklepošanu veicinošas, gļotas šķīdinošas, antibakteriālas, sāpes un niezi remdējošas īpašības (avots: https://www.healthline.com/health/rosemary-health-potential).

Rozmarīna eļļu var lietot ādas kopšanā kā palīglīdzekli ādas veselības veicināšanai, ja ir ādas sēnīte, kukaiņu kodumi vai izsitumi. Tā piemērota arī taukainas sejas ādas kopšanai, jo tai piemīt antibakteriāla iedarbība. Rozmarīna eļļa var palīdzēt novērst dažādas izcelsmes ādas niezi. Rozmarīna eļļu vidusjūras tautas lieto matu augšanas veicināšanai, iemasējot to tieši galvas ādā.

Rozmarīna aromātam piemīt kognitīvo spēju stimulējoša, garastāvokli balansējoša, pretstresa iedarbība.

BIO Oregano eļļa – izvilkums

Oregano eļļai ir maiga oregano garša un aromāts. Kulinārijā ar šo eļļu var aizstāt svaigu vai kaltētu oregano, jo eļļa piešķirs vēlamo garšu un aromātu jebkuram ēdienam – aukstajām mērcēm, zivij, zaļajiem salātiem, dārzeņiem, picām, grauzdētai maizei u.c. Šo eļļu ieteicams lietot jau pie gatava ēdiena, jo ilgstoša karstuma ietekmē oregano aromāts mazinās.

Oregano eļļa satur ēteriskās eļļas - karvakrolu, timolu, terpinēnu, cimēnu. Šīm ēteriskajām eļļām piemīt labvēlīga ietekme uz cilvēka organismu: pretvīrusu, antibakteriāla, pretsēnīšu, pretparazītu, atklepošanu veicinoša iedarbība. Oregano ēteriskā eļļa ir viens no spēcīgākajiem dabas antioksidantiem (avots: https://www.healthline.com/nutrition/9-oregano-oil-benefits-and-uses#2.-May-help-lower-cholesterol).

Oregano eļļu var izmantot gan ķermeņa, gan sejas ādas kopšanā. Šī eļļa satur dabīgos antioksidantus, tāpēc tā būs piemērota ādas aizsardzībai pret ikdienas stresu – UV stariem, sausu gaisu, kosmētiskajiem līdzekļiem, veicinot ādas veselīguma saglabāšanu. Oregano eļļa veicina asinsriti ādā. Turklāt šai eļļai piemīt antibakteriāla, dezinficējoša un pretiekaisuma iedarbība, tāpēc tā var veicināt brūču un ādas bojājumu sadzīšanu, palīdz insektu kodumu gadījumā.

Oregano eļļas aromātam piemīt trauksmi mazinoša, sasprindzinājumu atslābinoša, depresīvu garastāvokli kliedējoša ietekme.

BIO Ingvera eļļa – izvilkums

Ingvera eļļai ir izteiksmīga ingvera garša un aromāts, tāpēc tā noteikti patiks visiem ingvera cienītājiem. Kulinārijā ar šo eļļu var aizstāt svaigu vai kaltētu ingveru, jo eļļa piešķirs vēlamo garšu un aromātu jebkuram ēdienam – wok pannā gatavotai gaļai un dārzeņiem, biezzupām, marinādēm, salātiem un citiem austrumu virtuves ēdieniem. Ilgstoša karstuma ietekmē ingvera garša un aromāts var mazināties, tāpēc labāk to pievienot gatavošanas noslēgumā.

Ingvera eļļa satur ēteriskās eļļas – kurkumēnu, pelargonālu, zingiberēnu, bisabolēnu, kampēnu, pinēnu. Šīm ēteriskajām eļļām piemīt labvēlīga ietekme uz cilvēka organismu: gremošanu veicinoša, sliktu dūšu mazinoša, zobu sāpes remdējoša, gāzu uzkrāšanos mazinoša, imunitāti stimulējoša, urīnu dzenoša, detoksificējoša, apetīti rosinoša iedarbība (avots: https://www.healthline.com/health/ginger-oil#uses).

Ingvera eļļu var lietot arī ādas kopšanā, jo tai piemīt sildošs, tonizējošs un antibakteriāls efekts, kas sevišķi labvēlīgs ādai ar noslieci uz akni un ādai, kas ir blāva un ar neveselīgu krāsu. Turklāt šo eļļu ieteicams lietot galvas ādas kopšanai, sevišķi ja ir raksturīga nieze un blaugznas (avots: https://www.healthline.com/health/ginger-oil#uses).

Ingvera eļļu var izmantot ķermeņa ādas ikdienas kopšanai un masāžām ar sildošu un uzmundrinošu efektu. Ingvera aromātam piemīt sildošs, tonizējošs, enerģiju stimulējošs efekts.

BIO Kurkumas eļļa – izvilkums

Kurkumas eļļai ir maiga kurkumas garša un aromāts un maigi dzeltena krāsa. Kulinārijā ar šo eļļu var aizstāt kurkumas pulveri, pievienojot eļļu aukstajiem vai jau gataviem karstajiem ēdieniem. Galvenokārt tas piestāvēs austrumu virtuvei raksturīgajiem ēdieniem – karijiem, rīsiem, vistas gaļas ēdieniem.

Kurkumas eļļa satur ēteriskās eļļas – turmeronu, a-tumeronu, kurlonu, eikaliptolu un nelielā daudzumā kurkumīnu, kas piešķir kurkumas saknei dzelteno krāsu. Šiem komponentiem piemīt labvēlīga ietekme uz cilvēka organismu, galvenokārt antioksidatīva un pretiekaisuma iedarbība (avots: https://draxe.com/essential-oils/turmeric-essential-oil).

Kurkumas eļļu var izmantot arī gan ķermeņa, gan sejas ādas kopšanā. Šī eļļa satur dabīgos antioksidantus, tāpēc tā būs piemērota ādas aizsardzībai pret ikdienas stresu, mazinot tā ietkemi uz ādu, veicinot ādas veselības saglabāšanu. Šī eļļa var palīdzēt pret ādas hiperpigmentāciju. Eļļas pretiekaisuma un antiksodatīvās īpašības var palīdzēt mazināt locītavu sāpes, izmantojot šo eļļu regulārām locītavu masāžām (avots: https://www.healthline.com/health/joint-supplements#_noHeaderPrefixedContent).

BIO Bazilika eļļa – izvilkums

Bazilika eļļai ir maiga bazilika garša un aromāts un maigi zaļa krāsa. Kulinārijā šo eļļu var pielietot ļoti plaši, it īpaši ēdienos, kuriem klasiski tiek pievienots svaigs baziliks – zaļajos salātos, aukstajās mērcēs, pie gataviem siltajiem ēdieniem, uz svaigi ceptas un grauzdētas maizes, pie sieriem, pie svaigu gurķu un tomātu salātiem. Galvenokārt tas piestāvēs pie Vidusjūras reģionam raksturīgajiem ēdieniem kopā ar olīveļļu.

Bazilika eļļa satur ēteriskās eļļas – linalolu, eigenolu, cinelolu un kadinolu, kas veido neatkārtojamo bazilika aromātu. Šiem un vēl citiem specifiskajiem bazilika eļļas komponentiem piemīt labvēlīga ietekme uz cilvēka organismu, piemēram, antibakteriālā iedarbība, gremošanu veicinošā ietekme, un aromātam piemīt relaksējoša iedarbība un tas efektīvi var novērst nevēlamus aromātus (avots https://draxe.com/essential-oils/basil-essential-oil).

Bazilika eļļu var izmantot arī kā palīglīdzekli taukainas galvas ādas kopšanā, iemasējot to galvas ādā, un atstājot tur uz 15 minūtēm, pēc tam izmazgājot ar šampūnu. (avots: https://draxe.com/essential-oils/basil-essential-oil).   
BIO ČIA sēklu eļļa BIO Avokado eļļa BIO Kokosriekstu eļļa BIO Mandeļu eļļa BIO Sezama sēklu eļļa BIO Eļļa cepšanai BIO Argāna eļļa BIO Ciedru riekstu eļļa BIO Melno ķimeņu eļļa BIO Naktssveces eļļa BIO Valriekstu eļļa BIO Linsēklu eļļa BIO Kaņepju eļļa Kviešu dīgstu eļļa Ķirbju sēklu eļļa Olīveļļa Makadāmija riekstu eļļu Mārdadža eļļa
© SIA „Oil Tree”, visas tiesības paturētas.