Naktssveces eļļa       Nopirkt šeit

Par naktssveci

Naktssveces eļļa BIONaktssvece ir savvaļas augs, kura dzimtais areāls ir Ziemeļ- un Dienvidamerika. Naktssvece zied dzelteniem ziediem, kas izkārtoti krāšņā vārpā. Ziedi atveras vakarā, bet nākamajā dienā tie aizveras un novīst, un no šīs auga īpatnības cēlies tā nosaukums – naktssvece vai vakara prīmula. Šī auga saknes, ziedi, augļi un sēklas tiek lietoti dažādu indiāņu cilšu medicīnā jau gadsimtiem ilgi. Naktssveces lapas un miza tiek uzskatītas par spēcīgu antibakteriālu un pretiekaisuma līdzekli, kam piemīt audus savelkošas un nomierinošas īpašības. Bet tomēr par svarīgāko naktssveces aktīvo sastāvdaļu tiek uzskatīta gamma-linolēnksābe, kas lielā daudzumā atrodama šī auga sēklās. No sēklām savukārt tiek iegūta naktssveces eļļa, kas mūsdienās ir kļuvusi par vienu no biežāk lietotajiem augu preparātiem visā pasaulē.

100 g naktssveces eļļas uzturvērtība un taukskābju saturs

Ogļhidrāti 0 g
Olbaltumvielas 0 g
Tauki, tai skaitā: 100 g
Piesātinātās taukskābes, tai skaitā: 8 g
       Palmitīnskābe 6 g
       Stearīnskābe 2 g
Mononepiesātinātās taukskābes, tai skaitā: 8 g
       Oleīnskābe 8 g
Polinepiesātinātās taukskābes, tai skaitā: 84 g
       Linolskābe (Omega 6) 72 g
       Gamma- linolēnskābe (Omega 6) 12 g
Enerģētiskā vērtība: 900 ckal/3700 kJ

Naktssveces eļļas labvēlīgā ietekme uz veselību

Mūsdienās miljoniem cilvēku visā pasaulē izmanto naktssveces eļļas labvēlīgo ietekmi uz veselību. Naktssveces eļļas sastāvā var būt līdz pat 14% gamma-linolēnskābes, kas ir viena no vērtīgākajām taukskābēm, kas sastopama vēl tikai gurķenes sēklu, upeņu sēklu un kaņepju sēklu eļļās. Pateicoties šai vērtīgajai taukskābei, naktssveces sēklu eļļa var palīdzēt premenstruālā sindroma, fibrocistisku krūšu sāpju, ekzēmas, reimatoīdā artrīta, diabēta, sirds un asinsvadu saslimšanu, osteoporozes gadījumā, kā arī tā var labvēlīgi ietekmēt sievietes veselību menopauzes un grūtniecības laikā.

Premenstruālais sindroms

Premenstruālais sindroms tiek saistīts ar pārmērīgu vai nepareizu prostaglandīna izstrādi organismā. Uztura papildināšana ar gamma-linolēnskābi var palīdzēt sabalansēt prostaglandīna izstrādi un tādejādi mazināt premenstruālā sindroma izpausmes - galvas sāpes, nospiests garastāvoklis, viegla aizkaitināmība, uzpūšanās, krūšu sāpes un jūtīgums.

Krūšu veselība

Sāpes un jūtīgums krūtīs - simptomi, kas saistīti ar premenstruālo sindromu, var tikt atviegloti ar naktssveces eļļas palīdzību, ko apliecina vairāki zinātniskie pētījumi. Pētījumi liecina, ka sievietēm, kam raksturīgas krūšu sāpes, ir raksturīga pazemināta gamma-linolēnskābes koncentrācija organismā. Kad gamma-linolēnskābe tiek uzņemta papildus, gamma-linolēnksābes koncentrācija paaugstinās un piesātināto taukskābju koncentrācija krūtīs samazinās, kā rezultātā tiek mazinātas sāpes un jūtīgums krūtīs. Tiek uzskatīts, ka gamma-linolēnskābei var būt nozīmīga ietekme uz ilglaicīgu krūšu veselības saglabāšanu.

Menopauze

Naktssveces eļļa tiek bieži lietota, lai mazinātu menopauzes izpausmes. Naktssveces eļļa varot palīdzēt mazināt karstuma viļņus, kas izpaužas naktīs, lai gan līdz šim veiktie pētījumi nav apstiprinājuši to. Tāpēc tiek ieteikts apvienot naktssveces eļļas lietošanu ar vēl kādu augu preparātu lietošanu, lai gūtu lielāku efektu.

Grūtniecība

Neaizvietojamajām taukskābēm ir unikāla nozīme grūtniecības laikā, kad notiek embrija šūnu, audu un orgānu veidošanās. Šajā periodā embrijam ir liela nepieciešamība pēc neaizvietojamajām taukskābēm, un to saņemšana ir atkarīga no tā, cik daudz neaizvietojamās taukskābes māte uzņem grūtniecības periodā. Tā kā Naktssveces eļļa līdz pat 80% satur neaizvietojamo taukskābi – linolskābi, tā var būt viens no neaizvietojamo taukskābju avotiem, ko lietot grūtniecības laikā. Turklāt gamma-linolēnskābe var palīdzēt mazināt grūtniecības laikā bieži raksturīgo šķidruma aizturi organismā.

Ādas veselība

Par vienu no efektīvākajiem veidiem, kā mazināt ekzēmas izpausmes, tiek uzskatīta uztura bagātināšanas ar gamma-linolēnskābi vai eļļām, kas satur gamma-linolēnskābi, tai skaitā naktssveces eļļu. Turklāt gamma-linolēnskābe veicina ādas mitrināšanas procesu un palīdz pasargāt to no ārējās vides nelabvēlīgās ietekmes.

Artrīts

Vairāki pētījumi liecina, ka gamma-linolēnskābe spēj palīdzēt mazināt reimatoīdā atrīta izsauktas locītavu sāpes, uztūkumu un rīta stīvumu. Tādejādi tiek samazināta vajadzība lietot nesteroīdos sāpju remdinošos medikamentus.

Diabēts

Diabēts tiek saistīts ar neaizvietojamo taukskābju metabolisma traucējumiem. Viena no šīm novirzēm ir traucēta gamma-linolēnskābes sintēze no linolskābes. Uzņemot gamma-linolēnskābi ar naktssveces eļļu jau gatavā formā, organisms saņem šo taukskābi tam nepieciešamajā daudzumā normālai vielmaiņas procesu norisei.

Sirds un asinsvadu saslimšanas

Pētījumi liecina, ka uztura bagātināšana ar gamma-linolēnskābi var palīdzēt mazināt „sliktā” holesterīna līmeni asinīs un paaugstināt „labā” holesterīna līmeni asinīs. Arī paaugstināts asinsspiediens ir riska faktors, kas apdraud sirds un asinsvadu veselību. Kādā pētījumā tiek apstiprināts, ka kombinējot naktssveces eļļu un zivju eļļu, tiek ievērojami samazināts asinsspiediens. Tādejādi naktssveces eļļa var būt papildinājums ikdienas uzturam, rūpējoties par sirds un asinsvadu veselību.

Osteoporoze

Pētījumi liecina, ka uztura bagātināšana ar neaizvietojamajām taukskābēm, stimulē kalcija metabolismu, stiprina kaulu veselību un tādejādi ir efektīvs veids, kā mazināt osteoporozes draudus. Gamma-linolēnskābe var palīdzēt mazināt kalcija aizplūdi no organisma un veicināt tā absorbciju kaulos.

Novecošana

Cilvēkam novecojot, it sevišķi sāk izpausties gamma-linolēnskābes trūkums organismā, jo samazinās vielmaiņas aktivitāte, kā arī organisms ir vairāk piesārņots ar transtaukskābēm un dažādām ķīmiskajām pārtikas piedevām, kas neļauj gamma-linolēnskābei sintezēties un uzsūkties organismā. Lietojot naktssveces eļļu, var tikt papildināti organisma gamma-linolēnskābes krājumi un tādejādi atgūts organisma „jaunavīgums”, uzlabojoties ādas, matu un nagu stāvoklim un vispārējai pašsajūtai.

Naktssveces eļļa ādas kopšanā

Naktssveces eļļa ir izplatīta dažādu ādas kopšanas produktu sastāvdaļa, jo tai piemīt mīkstinošas, antibakteriālas, pretiekaisuma īpašības. Sevišķi ieteicama naktssveces eļļa ir sausas, apsārtušas un sasprēgājušas ādas kopšanai, turklāt to var arī izmantot ādas ar pigmentācijas plankumiem un aknes problēmām kopšanai.

Lietošanas ieteikumi

Uzsākot lietot naktssveces eļļu, ir ieteicams konsultēties ar savu ārstu. Ieteicamā dienas deva var atšķirties atkarībā no tā, kādam nolūkam eļļa tiek lietota. Vispārējās veselības stiprināšanai ieteicamā dienas deva ir 1 tējkarote.

Šo eļļu drīkst lietot arī grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā, bet vienmēr pirms to darīt, ir ieteicams konsultēties ar ārstu. Parasti naktssveces eļļas lietošanai nav nekādu blakusefektu, bet reti gadās, ka tā izsauc sliktu dūšu, vēdergraizes un caureju. Lai novērstu šos simptomus, naktssveces eļļu ieteicams uzņemt ēšanas laikā, vai kopā ar pienu.

   
BIO ČIA sēklu eļļa BIO Avokado eļļa BIO Kokosriekstu eļļa BIO Mandeļu eļļa BIO Sezama sēklu eļļa BIO Eļļa cepšanai BIO Argāna eļļa BIO Ciedru riekstu eļļa BIO Melno ķimeņu eļļa BIO Naktssveces eļļa BIO Valriekstu eļļa BIO Linsēklu eļļa BIO Kaņepju eļļa Kviešu dīgstu eļļa Ķirbju sēklu eļļa Olīveļļa Makadāmija riekstu eļļu Mārdadža eļļa
© SIA „Oil Tree”, visas tiesības paturētas.